понеділок, 31 березня 2014 р.

1 квітня.


 1 КВІТНЯ — СВЯТО СМІХУ, ДЕНЬ ЖАРТІВ. Відзначають його в багатьох країнах, а початок свята ховається у сутінках старовини. Здавна 1 квітня було святом весни, пробудженням природи. Власне, це було свято початку нового року. В XVI ст., у зв'язку із зміною календарної системи, початок року в країнах Європи було перенесено на перше січня і першоквітневе свято стало неофіційним. Цього дня вручали жартівливі подарунки, розігрували друзів і знайомих, висловлювали смішні побажання. Як припускають науковці, до нас в Україну та Росію це свято прийшло з Німеччини, імовірно, на початку XVIII ст. Його називали ще брехливим днем або Марією-брехухою — одним із народних прозвищ Марії Єгипетської, святої VI ст., день вшанування якої за старим стилем збігається з 1 квітня. 
Здавна спостерігали: якщо цього дня стоїть тепла погода, то це — на врожай, якщо ж вода стікає шумливо, то повинні бути густі трави…
Посміємося: http://alians3000.at.ua/index/0-16

Вітаємо з призначенням!


Сьогодні, 31 березня 2014 року, під час засідання двадцять четвертої сесії районної ради шостого скликання було (одноголосно!) прийнято рішення про призначення на посаду головного лікаря Корюківської ЦРЛ Пивовара Сергія Григоровича.
Контракт з ним буде укладено на три роки.
 Вітаємо з призначенням!

неділя, 30 березня 2014 р.

Один на один з хижаком.

Один на один з хижим птахом.

Ось така «картина», яку читачі можуть бачити на фото, постала перед очима нещодавно, коли ми з друзями були проїздом в одному з сіл Корюківського району. На мотузці головою до низу теліпався мертвий шуліка. «Мабуть «проштрафився», тому й покарав хтось із тутешніх мисливців пернатого злодія» - подумалося, коли виходив з машини, щоб зробити фотознімок. Кілька разів «клацнувши» фотоапаратом, роззирнувся навкруги і помітив, що до нас наближається літній чоловік. Привітався. Назвався Григорієм.
– Бачу сподобався вам цей нахаба. Ох і повоював я з ним… - почав розповідати. – Правда й не без втрат…
А далі ось таке повідав: «Чую з хати, що кури мої лемент здійняли. І що їх там, думаю, так перелякало? Вигулюються ж вони в мене під навісом із сітки, щоб не поперелітали куди не треба. Зверху ж, відповідно, також сіткою захищені… Я до них притьмом, а там оцей шуліка вже напосівся зверху на найбільшу курку та й дзьобає її з таким завзяттям, що аж пір’я з неї летить!» Схопивши палицю, яка лежала неподалік, розповів далі, чоловік з криком кинувся на хижака та давай лупцювати того, щоб відпустив свійського птаха. Непроханий зайда таки полишив бідолашну і почав було стрибати по загороді та втікати, але, отримавши кілька влучних ударів, забився в куток і притих.
– Я подумав, що прибив живодера. Нахилився над ним, руку протягнув, щоб узяти, а він як вчепиться в неї своїми пазурами… - показує подряпини. – Схопив тоді його за горло іншою рукою та давай бити агресора вже об землю. А наостанок ще й ногами потоптав, ну, щоб для вірності…

Тільки після того, як переконався в тому, що хижак мертвий,  Григорій відійшов від нього й почав обдивлятися  своїх курочок-чубарочок. Налякані всі були та наче без пошкоджень, окрім тієї, на яку було здійснено напад. Забрав, каже, до хати, йодом рани обробив, але через деякий час вона все ж померла…
– Мабуть завдані рани були несумісні з життям, - сумно закінчив розповідь. – А отого бандюка я спеціально на дерево підвісив – щоб іншим його «сородичам» наука була! Бо бач, як знахабніли: пішки вже до сараїв заходять!
На прощання ж ми з друзями побажали чоловікові міцного здоров’я  та успіхів у веденні свійського господарства, бо знаємо, як зараз важко пенсіонерам без цього живеться. А ще після почутої розповіді прийшла на думку приказка, яку трохи перефразував і залишив без кінцівки, щоб читачі самі могли додумати, а саме: «Хто до нас з гострими пазурами прийде, той…»
Що не кажіть, а все ж актуально для сьогодення…


ТЕПЛОГО ОЛЕКСИ


30 БЕРЕЗНЯ —  ТЕПЛОГО ОЛЕКСИ.  Свято бджолярів, мисливців і рибалок. Встановлено на честь християнського подвижника IV-V ст. За праведне життя люди шанували Олексія як чоловіка Божого. І навіть після його смерті біля тіла святого сліпці прозрівали, а душевнохворі зцілялися. В народному побуті святий Олексій, чоловік Божий, одержав ім'я Теплого Олекси, бо о цій порі повіває теплий вітерець, із гір сходить останній сніг, на річках тане крига, якщо вона, звичайно, є.  Цього дня пасічники виставляють вулики, а якщо холодно, то йдуть у приміщення, де зимують бджоли, і влаштовують ціле дійство з примовляннями щодо гарного медозбору. Мисливці запевняють, що в день Теплого Олекси лисиці переселяються із старих нір у нові. Рибалки святкують цей день, сподіваючись на добрі лови: "бо хто не шанує Олексія, чоловіка Божого, тому риба на руку не піде". "На Теплого Олекси риба хвостом лід розбиває". І це ніби можна почути й побачити - треба тільки вийти раненько на берег…

субота, 29 березня 2014 р.

Переходимо на літній час?


У ніч проти неділі, а точніше - 30 березня, Україна знов перейде на літній час. Отже, всім громадянам України о третій ранку слід перевести годинники на годину вперед. Тобто замість 3.00 стане 4.00, відповідно ж і спати доведеться на годину менше.
В нашій  країні вже кілька разів намагалися скасувати перехід на літній та зимовий час, але потім відмовилися від цієї ідеї. Тож нині діє норма, коли на літній час Україна переходить у кожну останню неділю березня, а на зимовий час – у кожну останню неділю жовтня.

А що ж із переведенням  стрілок буде діятися в Криму? Виявляється, що тамтешня влада вирішила жити за московським часом! Тобто, із цієї неділі різниця між часом на материковій частині України та на півострові складатиме аж дві години… 

пʼятниця, 28 березня 2014 р.

УВАГА!!! "Мобільні" шахраї!

У соцмережах   шириться інформація про новий вид шахрайства!

В чому його суть?  Невідомі дзвонять на мобільні телефони з номеру, який починається на (094) або на (070) та "скидають". І якщо передзвонити на той номер, то з рахунку знімаються майже всі гроші! Відповівши вже на Ваш телефонний дзвінок,  невідомі  повідомляють, що Ви зателефонували на якийсь «центр юридичної допомоги».
В Інтернеті також дехто робить припущення, що за кожен дзвінок на цей номер, власник отримує чималий "гонорарчик". 
Тож застерігаємо наших земляків бути обережними і не піддаватися на подібні "телефонні провокації"!

середа, 26 березня 2014 р.

Російські танки передислоковуються по-сусідству.

танки білорусь


З боку російсько-білоруського кордону зосередилася чимала військова потуга.
Незважаючи на офіційні запевнення російських урядовців про відсутність військової техніки на кордоні, фото та відео з російськими танками у 20-ти кілометрах від кордону з Україною, наприклад, на станції Клімово Брянської області, можна спокійно переглянути в мережі інтернет.
Місцеві жителі також розповідають, що  на аеродромі Клімово віднедавна базується декілька десятків військових літаків.
Також російські танки передислоковуються і на території Білорусі, повідомляють в соціальних мережах очевидці. Стверджують, що в районах міст Гомеля і Мозиря почали рух великі колони російських танків. Хочемо зазначити, що від Гомеля до Києва 250 км! 
Наразі журналісти  шукають відеопідтвердження даних повідомлень.

понеділок, 24 березня 2014 р.

Ворожки про майбутнє України.

Карпатські ворожки подивилися на майбутнє України.

Більшість з них говорять, що виборів 25 травня 2014 року не буде, а Президентом країни стане "русявий чоловік".
Мольфари про свої ворожіння кажуть, що війни не буде, Крим чекає війна і неприємності, Янукович буде жити, а Тимошенко не вдасться виграти президентські вибори.
"Все добре. Все добре буде. Чотири господарі збоку, значить війна відпадає. Три квасолі по центру - це добре. Ці два людя каламутять воду. Два людя! - Показує вона на дві квасолини. - Україна буде. Наш буде Крим. Повільно - повільно, і буде наш", - сказала Яремчиха, ворожачи на бобах.
Говорячи про те, хто буде Президентом, ворожка зазначає:
"Жінка не годна дати цьому раду. Як баба буде керувати, то війна скоро буде. Не буде баби. Вона збоку буде".
В цілому боби показали, що ситуація складеться, як у 2004 році: розрив між двома кандидатами буде мінімальний. Але Майдан вже не станеться.
"Випадає так, що і в Росії буде кров - чотири квасулі, і після 2017 року Путіна не буде.... Янукович жити буде.... Живе біда. Біда живуча. Ще буде каламутити воду. Але виходить так, що може сам з собою щось зробить. Буде скоро спокій", - підсумовує Яремчиха.
Бабця Калина, яка живе у Верховині, ворожить на картах.
"Буде і свороти (суперечки), але наша країна повинна бути добре. Бачите - гроші великі повинні були повернутися сюди. Але і втрати будуть. Слабкості. Але все повинно було бути на користь держави", - каже ворожка.
З кожним новим розкладі карти показують "фальшивих людей", обступили країну, то кровопролиття, яке ще буде.
"Але все повинно піти на користь... Але великі гроші йдуть сюди... Війна в Криму буде. Але Крим не відійде", - розповідає Калина.
Ворожка сказала, що Порошенко, Тимошенко і Кличко не "світить" пост Президента країни, а ось Януковичу вона наворожила велику грошову втрату.
"Йому хтось допомагає... Не, слабкий буде... Але жити буде", зазначила врожка.
Путіну ж Калина передрекла "великі потрясіння" і уклала, що президентом в Україні стане "блондин".
Ще одна карпатська ворожка каже, що війни не буде.
"Знаєте, є такі дні... Війна могла початися в неділю 2 березня. Страшний був день. А тепер не буде. Виборів 25 травня теж не бачу. Восени будуть. Якщо ж навесні - буде ще більше кровопролиття. Тоді може і бути війна. Розумієте, є дні, коли погано проводити вибори", - сказала ворожка.
Говорячи про те, хто ж стане Президентом України, карпатська мольфарка сказала: "Має ще один кандидат з'явитися. Його поки не видно. Він буде зі сходу".

ІНФОРМАЦІЯ щодо прав та обов’язків, соціального та правового захисту військовозобов'язаних.

Інформує Корюківське районне управління юстиції:
До відома населення Корюківського району!
ІНФОРМАЦІЯ
щодо прав та обов’язків, соціального та правового захисту військовозобов'язаних, призваних на військову службу
у зв'язку з мобілізацією, резервістів,
а також військовослужбовців, прийнятих на військову службу в добровільному порядку (за контрактом)

Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України відповідно до статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» є конституційним обов'язком громадян України.
Військовий обов'язок включає, зокрема  прийняття на військову службу в добровільному порядку (за контрактом), призов на військову службу, проходження служби у військовому резерві.
Права та обов’язки, соціальний та правовий захист військовозобов'язаних, призваних на військову службу у зв'язку з мобілізацією, та резервістів.

Обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів визначено Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Згідно зі статтею 22 цього Закону військовозобов’язані зобов'язані з'являтися за викликом до військових комісаріатів (військовозобов'язані Служби безпеки України – за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України) для постановки на військовий облік та визначення призначення на воєнний час.
Під час мобілізації та переведення Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту на штати воєнного часу громадяни (крім тих, які проходять службу у військовому резерві), зобов'язані з'явитися на збірні пункти у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних посвідченнях, повістках або розпорядженнях військових комісарів (військовозобов'язані Служби безпеки України - керівників органів, де вони перебувають на військовому обліку, військовозобов'язані Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту). Резервісти зобов'язані з'явитися до військових частин у строки, визначені командирами військових частин, в яких вони проходять службу у військовому резерві.
Громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання без дозволу уповноваженої посадової особи.
Відповідно до статті 23 Закону не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:
заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);
чоловіки, на утриманні яких перебувають п'ять і більше дітей віком до 16 років (такі чоловіки можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди тільки за місцем проживання);
жінки, на утриманні яких перебувають діти віком до 16 років (такі жінки можуть бути призвані на військову службу в разі їх згоди і тільки за місцем проживання);
зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;
народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
інші військовозобов'язані або окремі категорії громадян у передбачених законами випадках.
Права та обов'язки військовозобов'язаних під час проходження зборів та резервістів під час виконання ними обов'язків служби у військовому резерві встановлюються Законом України «Про військовий обов'язок і військову службу», іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до статті 29 цього Закону призвані на збори військовозобов'язані та резервісти, які виконують обов'язки служби у військовому резерві, забезпечуються матеріальними засобами в порядку і розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України. 
За призваними на збори військовозобов'язаними на весь період зборів та резервістами на весь час виконання ними обов'язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігаються місце роботи, а також займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності.
Порядок і розміри грошового забезпечення та заохочення військовозобов'язаних та резервістів визначено  постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2006 р. № 1644.
Виплата середньої заробітної плати військовозобов'язаним за весь період зборів та резервістам за час виконання ними обов'язків служби у військовому резерві здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Якщо військовозобов'язаний захворів під час зборів і продовжує хворіти після їх закінчення, за ним зберігаються місце роботи і займана посада, а з дня закінчення зборів, у разі тимчасової непрацездатності, замість заробітної плати виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності відповідно до закону.
Якщо резервіст захворів під час виконання ним обов'язків служби у військовому резерві і продовжує хворіти після закінчення терміну виконання цих обов'язків, за ним зберігаються місце роботи і займана посада, а з дня закінчення терміну виконання цих обов'язків, у разі тимчасової непрацездатності, замість заробітної плати виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності відповідно до закону.
Військовозобов'язаним, які на день призову на збори не працюють, на весь період зборів та резервістам з числа непрацюючих на весь термін виконання ними обов'язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до військової частини і назад, виплачується грошове забезпечення в розмірі мінімальної заробітної плати за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України на утримання Міністерства оборони України та інших центральних органів виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями.
Статтею 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачена виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, у розмірі, встановленому цим Законом.
Права та обов’язки, соціальний та правовий захист військовослужбовців, прийнятих на військову службу в добровільному порядку (за контрактом)
Порядок проходження громадянами України військової служби, їх права та обов'язки визначаються Законом України «Про військовий обов'язок і військову службу» (далі – Закон), відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України, які затверджуються Президентом України, та іншими нормативно-правовими актами.
На військову службу за контрактом приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим статтею 20 Закону вимогам проходження військової служби.
Відповідно до статті 21 Закону громадяни України для виконання обов'язків, пов'язаних із взяттям на військовий облік, призовом або прийняттям на військову службу, а також особи, які направляються районними (міськими) військовими комісаріатами на медичний огляд (медичне обстеження в амбулаторних чи стаціонарних умовах), лікування, звільняються від роботи на час, необхідний для виконання зазначених обов'язків та перебування в лікувальному закладі охорони здоров'я, із збереженням за ними місця роботи, займаної посади і середньої заробітної плати.  
Перевезення громадян, прийнятих на військову службу за контрактом, до місця служби здійснюються за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України на утримання Міністерства оборони України та інших центральних органів виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво відповідними військовими формуваннями, в яких проходять військову службу військовослужбовці.
Порядок проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, питання, пов'язані з проходженням такої служби під час виконання громадянами військового обов'язку в запасі, регулюються Положенням про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженим Указом Президента України від                       10 грудня 2008 року № 1153.
З громадянами, які добровільно вступають на військову службу, укладається контракт про проходження громадянами України військової служби, в якому, серед іншого визначаються права та обов’язки військовослужбовця, термін дії контракту.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей визначені Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Розділом ІІ зазначеного Закону встановлені права військовослужбовців щодо:
забезпечення громадянських прав і свобод
(військовослужбовці беруть участь у референдумах, обирають і можуть бути обраними до відповідних місцевих рад та інших виборних державних органів згідно з Конституцією України);
реалізації права на свободу світогляду і віросповідання
(військовослужбовці вправі сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, відкрито висловлювати свої релігійні або атеїстичні переконання);
недоторканності військовослужбовців
(військовослужбовцю гарантується недоторканність особи. Він не може бути арештований інакше, як на підставі судового рішення);

вибору місця проживання і виїзду за кордон
(військовослужбовці при звільненні з військової служби мають право на вибір місця проживання в будь-якому населеному пункті України або в іншій державі відповідно до законів та міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України);

грошового забезпечення
(держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення);
продовольчого, речового та іншого забезпечення
(продовольче та речове забезпечення військовослужбовців здійснюється за нормами і в терміни, що встановлюються Кабінетом Міністрів України);
службового часу і часу відпочинку
(загальна тривалість службового часу військовослужбовців на тиждень не може перевищувати нормальної тривалості робочого часу за відповідний період, визначеної законодавством України, за винятком випадків проведення військових навчань, походів кораблів, бойових стрільб та бойового чергування, несення служби в добовому наряді та інших заходів, пов'язаних із забезпеченням боєготовності військових частин, які здійснюються без обмеження загальної тривалості службового часу. Вихідні, святкові та неробочі дні є днями відпочинку для всього особового складу, крім військовослужбовців, залучених до виконання службових обов'язків);
права на відпустки
(військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, надаються щорічні основні відпустки із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення. Також їм надаються додаткові відпустки у зв'язку з навчанням, творчі відпустки та соціальні відпустки. Інші додаткові відпустки надаються їм на підставах та в порядку, визначених відповідними законами України);
охорони здоров'я та медичної допомоги
(військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, мають право на безоплатну кваліфіковану медичну допомогу у військово-медичних закладах охорони здоров'я. Військовослужбовці щорічно проходять медичний огляд, щодо них проводяться лікувально-профілактичні заходи. Військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової військової служби) та члени їх сімей мають право не більше одного разу на рік на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристських базах Міністерства оборони України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів з пільговою оплатою вартості путівок у розмірах та порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України. Таким же правом користуються члени сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби);

забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей жилими приміщеннями
(держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у порядку і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом Української РСР та іншими нормативно-правовими актами);
права військовослужбовців та членів їх сімей на освіту
(військовослужбовці мають право на навчання (у тому числі на отримання післядипломної освіти) у військових навчальних закладах, відповідних підрозділах підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації військовослужбовців. Військовослужбовцям, які прийняті на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу після здобуття базової або повної вищої освіти за державним замовленням, дозволяється навчатися в інших вищих навчальних закладах без відриву від служби після проходження ними строку служби, який дорівнює часу їхнього навчання для здобуття попередньої вищої освіти);
пенсійного забезпечення і виплати одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби
(пенсійне забезпечення військовослужбовців після звільнення їх з військової служби провадиться відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, які звільняються зі служби в залежності від підстав звільнення виплачується одноразова грошова допомога в розмірі від 25 до 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби);
одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності
(одноразова грошова допомога призначається і виплачується військовослужбовцям, військовозобов'язаним та резервістам, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, у розмірі:
500-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста;
250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності I групи, 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності II групи, 150-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності III групи).
Статтею 14 цього Закону встановлено пільги військовослужбовцям та членам їх сімей.
Так, військовослужбовці мають право на безоплатний проїзд:
1) залізничним, повітряним, водним та автомобільним (за винятком таксі) транспортом:
а) у відрядження;
б) у відпустку в межах України;
в) при переведенні на нове місце проходження військової служби або у зв'язку з передислокацією військової частини;
г) до місця проживання, обраного при звільненні з військової служби в межах України;
2) всіма видами транспорту загального користування міського, приміського та міжміського сполучення (за винятком таксі) - тільки військовослужбовці строкової військової служби.
При переведенні військовослужбовців на нове місце проходження військової служби або звільненні з військової служби вони мають право на безоплатне перевезення до 20 тонн особистого майна в контейнерах з попереднього місця проживання до нового залізничним транспортом, а там, де такого виду транспорту немає, - іншими видами транспорту (за винятком повітряного). У разі перевезення особистого майна в окремому вагоні, багажем та дрібною відправкою їм відшкодовуються фактичні витрати, але не більше вартості перевезення майна в контейнері вагою 20 тонн.
Члени сімей військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби) мають право на безоплатний проїзд залізничним, повітряним, водним та автомобільним (за винятком таксі) транспортом:
1) від місця проживання до місця проходження військової служби військовослужбовця у зв'язку з його переведенням;
2) до місця проведення відпустки військовослужбовцем в межах України;
3) при звільненні військовослужбовця з військової служби, а також у разі загибелі (смерті) військовослужбовця - до обраного місця проживання в межах України.
Члени сімей військовослужбовців при переїзді до обраного місця проживання у зв'язку із загибеллю (смертю) військовослужбовця мають право на безоплатне перевезення до 20 тонн особистого майна в контейнерах залізничним транспортом, а там, де такого виду транспорту немає, - іншими  видами транспорту (за винятком повітряного). У разі перевезення особистого майна в окремому вагоні, багажем та дрібною відправкою їм відшкодовуються фактичні витрати, але не більше вартості перевезення майна в контейнері вагою 20 тонн.
Військовослужбовці, які стали інвалідами внаслідок бойових дій, учасники бойових дій та прирівняні до них особи, а також батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби, користуються правом безоплатного проїзду всіма видами міського пасажирського транспорту загального користування (крім таксі) в межах адміністративного району за місцем проживання, залізничного та водного транспорту приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів. Вони мають право на 50-відсоткову знижку при користуванні міжміським залізничним, повітряним, водним та автомобільним транспортом відповідно до закону.
Військовослужбовці при направленні у відрядження, до нового місця проходження військової служби, а також до місця використання відпустки та назад мають право на придбання проїзних документів для себе та членів своєї сім'ї на всі види транспорту поза чергою. При цьому військовослужбовці, які направляються у відрядження, користуються правом на бронювання та отримання поза чергою місця в готелі на підставі посвідчення про відрядження.
При виконанні службових обов'язків, пов'язаних з відрядженням в інші населені пункти, військовослужбовцям відшкодовуються витрати на відрядження в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Військовослужбовці, крім військовослужбовців строкової військової служби, мають право на першочергове встановлення квартирного телефону, а також першочергове встановлення квартирної охоронної сигналізації.
Військовослужбовці строкової військової служби мають право безоплатно відправляти й одержувати листи. Безоплатними поштовими посилками відправляється особистий одяг громадян, призваних на строкову військову службу.
Витрати, пов'язані з перевезенням військовослужбовців та членів їх сімей, їх особистого майна залізничним, повітряним, водним і автомобільним (за винятком таксі) транспортом, бронюванням місць у готелях при направленні військовослужбовців у відрядження, відшкодовуються за рахунок коштів Міністерства оборони України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Військовослужбовці та члени їх сімей, які мають право на пільги, гарантії та компенсації відповідно до цього Закону, користуються пільгами, гарантіями та компенсаціями, встановленими для громадян України законами та іншими нормативно-правовими актами, а також рішеннями органів місцевого самоврядування. Якщо такі особи одночасно мають право на отримання однієї і тієї ж пільги, гарантії чи компенсації з кількох підстав, то їм надається за їх вибором пільга, гарантія чи компенсація тільки з однієї підстави, крім випадків, передбачених законами. 

неділя, 23 березня 2014 р.

Гелікоптери були «наші»!

Гелікоптери були «наші»!


Не знаю, чи пов’язані ці випадки, але ще у вівторок 18 березня товариш із Семенівки написав мені в інтернет-повідомленні про стурбованість через польоти над містом військових «російських» гелікоптерів. А вже наступного дня, 19 березня, в обідню пору мешканців Корюківки не на жарт налякали гвинтокрилові машини, які дуже низько літали над містом. «Звук був таким, що аж вуха закладало!» - розповідають свідки. Декому з них навіть вдалося розгледіти обличчя двох чоловіків! Кажуть, що льотчики були у сонцезахисному обладнанні і за допомогою якогось приладдя сканували місцевість. А от розпізнавальних знаків на вертольотах чомусь ніхто не помітив, тому й «полетіли» по місту чутки, що вони, мовляв, були російськими… Повітряні ж машини, зробивши кілька кіл, зникли так само несподівано, як і з’явилися. А розтривожені люди того дня ще довго зводили очі до неба, та перепитували один в одного про побачене. Версії про приналежність військової техніки були різні.  Тому було вирішено звернутися до компетентних джерел. Деякі роз’яснення журналістам надав військовий комісар Корюківського районного військового комісаріату підполковник Олександр Саповський. Запевнив, що гвинтокрили таки були «нашими». «Того дня над Корюківщиною чотири вертольоти українських військових відслідковували газотранспортну систему» - заспокоїв Олександр Олександрович. А у телефонній розмові особисто зі мною начальник Чернігівського регіонального медіа-центру Міністерства оборони України підполковник Вадим Мисник повідомив, що то Збройні сили України здійснюють заходи з приведення підрозділів у найвищий ступінь бойової готовності та підготовки до мобілізаційного розгортання відповідно до планових навчань. І маневри бойових одиниць українських повітряних сил на території Чернігівщини відбувалися планово. Тож населенню хвилюватися не варто. До речі, коли подібний обліт відбувся ще й минулої п’ятниці, 21 березня, то ніякої паніки вже не було. Навпаки: більшість з тих, хто був у цей час на вулиці, радісно махали руками, висловлюючи цим підтримку дій вітчизняних захисників.
А ще містом почали гуляти чутки, що за штурвалом бойового вертольота «МІ-24» був колишній корюківчанин. Можливо, то саме він і опускався так низесенько та й «помахав крильми», своєрідно вітаючи своїх рідних, знайомих і всіх земляків заразом…
  Бажаю всім нам мирного неба! 

субота, 22 березня 2014 р.

Розкриваємо військові таємниці Путіна!

Розкриваємо військові таємниці Путіна :
Про армію окупанта.

Сьогодні ми опинились за крок до війни з Росією і тому не зайвим буде знати з чим ми маємо справу. Не зважаючи на велику чисельність російської армії( 1 млн. чол.) РФ не може її застосувати проти нас, це передусім пов'язано з величезною територією РФ по якій розпорошена армія. Насправді нам загрожує тільки Західний військовий округ (ЗВО) який був утворений в ході військової реформи 2008-2010 років на базі двох військових округів - Московського та Ленінградського. До складу ЗВО також увійшли Північний і Балтійський флоти і 1-е командування ВПС і ППО.
Західний військовий округ - найперший округ, сформований в новій системі військово-адміністративного поділу РФ.
У складі військ ЗВО знаходяться понад 2,5 тис. з'єднань і військових частин загальною чисельністю понад 400 тис. військовослужбовців, що становить близько 40% від загальної чисельності Збройних Сил РФ.
Командувачу військами ЗВО підпорядковані всі дислоковані на території округу військові формування видів і родів військ ЗС РФ, за винятком Ракетних військ стратегічного призначення і Космічних військ. Крім того, в його оперативному підпорядкуванні знаходяться військові формування Внутрішніх військ МВС, Прикордонної служби ФСБ, а також частини МНС та інших міністерств і відомств РФ, що виконують завдання на території округу.
Склад, чисельність і організація військ ЗВО (ОСК «Захід»):
Сухопутні війська:
Частини окружного підпорядкування:
Оперативна група російських військ у Придністровському регіоні Республіки Молдова (ОГРВ ПР РМ, м. Тирасполь, Придністров'я);
200-я окрема Печенгська мотострілецька ордена Кутузова II ступеня бригада;
27-а окрема мотострілецька бригада;
6-а армія :
138-я мотострілецька бригада;
25-я мотострілецька бригада;
200-а окрема мотострілецька бригада;
9-а гвардійська артилерійська бригада;
380-й гвардійський реактивний артилерійський полк;
268-я гвардійська артилерійська бригада;
окрема інженерна бригада;
зенітна бригада.
20-я армія:
5-а окрема гвардійська мотострілецька бригада;
9-а окрема мотострілецька бригада;
4-а окрема гвардійська танкова бригада;
6-а окрема танкова бригада;
дві ракетні бригади;
чотири артилерійських бригади.

ПДВ
76-я гвардійська десантно-штурмова дивізія (Псков);
98-я гвардійська Свірська повітряно-десантна дивізія (Іваново);
1182-й гвардійський артилерійський полк (Наро-Фомінськ);
45-й окремий полк спеціального призначення (Кубинка, Москва)
Частини морської піхоти та берегової оборони
7-й окремий механізований полк (м.Калінінград);
79-а окрема гвардійська мотострілецька бригада (м.Гусєв, Калінінградської обл.);
336-а окрема гвардійська бригада морської піхоти (сел. Мечнікове, м.Балтійськ, Калінінградська обл);
25-й окрема берегова ракетна бригада (сел. Донське, Калінінградська обл..);
152-я гвардійська ракетна Брестсько-Варшавська орд. Леніна Червонопрапорна орд. Кутузова II ступеня бригада (м.Черняховськ, Калінінградська обл.);
244-я гвардійська артилерійська Вітебська Червонопрапорна ордена Кутузова III ступеня і Олександра Невського бригада (м. Калінінград);
61-а окрема бригада Кіркінеська морської піхоти (сел. Супутник, Мурманська область).
ВПС ППО:
1-е командування ВПС і ППО, штаб - Воронеж:
1-а бригада повітряно-космічної оборони (С-300ПМ, С-300ПС) –Сєвєроморськ;
2-а бригада повітряно-космічної оборони (С-300ПМ) – Хвойний;
6961-а авіабаза (Су-27, Су-27УБ) – Бесовец;
6964-а гвардійська Вісленська Червонопрапорна ордена Кутузова авіаційна база (Су-24М, Су-24МР) – Мончегорськ;
6965-а авіабаза (Мі-8, Мі-24) – Вязьма;
7000-я гвардійська Борисовсько-Померанська двічі Червонопрапорна ордена Суворова авіаційна база (Су-24М, Су-24МР, Су-34) – Воронеж.
Об'єднане стратегічне командування повітряно-космічної оборони (ОСК ВКО):
Штаб - м. Балашиха ,сел. Північне (Московська область);
6-а бригада повітряно-космічної оборони:
управління бригади - Тверська обл., м. Ржев;
42-й гвардійський зенітний ракетний Путіловсько-Кіровський ордена Леніна полк(С-300ПС) - Новгородська обл. Валдайський р-н, с. Іжиці;
108-й зенітний ракетний Тульський полк (С-300) - Воронезька обл., м. Воронеж, смт Шилово;
335-й радіотехнічний Червонопрапорний полк - м. Ярославль;
336-й радіотехнічний полк - м. Орел;
337-й радіотехнічний полк - Тверська обл. м. Ржев;
5-а бригада повітряно-космічної оборони (С-300ПМ, С-400, ,Панцир-С1):
управління бригади - Московська область, Ленінський район, село Петрівське;
606-й гвардійський зенітний ракетний Червонопрапорний полк ( 2 С-400, 1 С-300ПМ) - Московська обл., м. Електросталь;
549-й зенітний ракетний полк (2 С-300ПМ) - Московська обл., Подільський р-н, с. Курилово;
614-й гвардійський зенітний ракетний Віденський Червонопрапорний орденів Кутузова та Олександра Невського полк (3 С-300ПМ) - Московська обл., Домодедовский р-н, с. Пестово;
629-й зенітний ракетний полк (3 С-300ПМ) - Московська обл., Щелковский р-н, с. Каблуково;
799-й зенітний ракетний полк (С-300) - Московська обл., Одинцовський р-н, с. Часци;
9-й радіотехнічний полк - Московська обл., Ступінський р-н, с. Вільхівка).
4-а бригада повітряно-космічної оборони:
управління бригади - Московська обл., м. Бровари;
584-й гвардійський зенітний ракетний полк(2 С-300ПМ) - Московська обл. Солнєчногорський р-н, с. Мар'їно;
210-й зенітний ракетний полк (2 С-400, 1 С-300ПМ) - Московська обл. Дмитровський р-н, с. Дубрівка;
93-ий гвардійський зенітний ракетний полк (3 С-300ПМ) - Московська обл. Одинцовський р-н, дер. Фуньково;
612-й зенітний ракетний полк (2 С-300) - Московська обл., м. Наро-Фомінськ, фактично с. Глаголєво;
17-ий (722-ий) зенітний ракетний полк (С-300) - Московська обл., м. Клин;
1729-й зенітний ракетний полк (С-300В);
25-й радіотехнічний полк - Московська обл. Рузський р-н, с. Нестерово.
Авіація Балтійського флоту:
4-й гвардійський окремий морський штурмовий авіаційний полк (Су-24) – аер. Черняховськ, Калінінградська обл.;
689-й гвардійський винищувальний авіаційний полк (Су-27) – аер. Чкаловськ, Калінінградська обл.;
125-а окрема вертолітна ескадрилья (Ми-24ВП, Ми-8Т, Ми-8МТ) аер. Чкаловськ, Калінінградська обл.;
396-я окрема корабельна протичовнова вертолітна ескадрилья (Ка-27, Ка-29) – аер. Донскоє, Калінінградська обл.;
398-я окрема транспортна авіаційна ескадрилья (Ан-24, Ан-26) – аер. Храброво, м.Калінінград.
Авіація Північного флоту:
279-й окремий корабельний винищувальний авіаційний полк (4 Су-25УТГ, 22 Су-33) – аер. Сєвєроморськ-3, Мурманська обл.;
403-й окремий змішаний авіаційний полк (11 Ан-12 і Ан-26, 23 Ил-38, 1 Ту-134) – аер. Сєвєроморськ-1, Мурманська обл.;
830-й окремий Кіркенеський Червонопрапорний корабельний протичовновий вертолітний полк (Ка-27, Ми-8) – аер. Сєвєроморськ-1, Мурманська обл.;
924-й гвардійський окремий морський ракетоносний авіаційний полк (38 Ту-22М3) – аб. Олєнья, м. Олєнегорськ, Мурманська обл.;
73-я окрема протичовнова авіаційна ескадрилья дальньої дії (25 Ту-142МК/МР) – аб. Кіпєлово, сел. Фєдотово, Вологодська обл..
ВМФ:
Балтійський флот
(2 ескадрених міноносця, 5 сторожових корабля, 4 малих ракетних корабля, 8 малих протичовнових корабля, 7 ракетних катерів, 3 дизельних підводних човна, 9 десантних кораблів і катерів):
12-а дивізія надводних кораблів (м. Балтійськ, Калінінградської області):
128-а бригада надводних кораблів;
71-а бригада десантних кораблів.
36-а бригада ракетних катерів:
1-й гвардійський дивізіон ракетних катерів;
106-й дивізіон малих ракетних кораблів.
64-а бригада кораблів охорони водного району (м. Балтійськ, Калінінградської області):
264-й дивізіон протичовнових кораблів;
323-й дивізіон тральщиків.
123-я бригада підводних човнів (м. Кронштадт).
105-а бригада кораблів охорони водного району (м. Кронштадт):
109-й дивізіон малих протичовнових кораблів;
22-й дивізіон тральщиків.
7-й окремий механізований полк (м. Калінінград).
22-й окремий гвардійський зенітний ракетний полк (4 збатр Тор) (м. Калінінград).
218-й окремий полк радіоелектронної боротьби (сел. Янтарний, Калінінградської області).
302-й полк радіоелектронної боротьби (м. Гвардейск, Калінінградської області).
9-й Флотський екіпаж (м. Калінінград).
17-й Флотський екіпаж (м. Ломоносов, Ленінградської області).
127-й окремий морський інженерний батальйон (м. Приморськ, Калінінградської області).
522-й вузол зв'язку (м. Калінінград).
Північний флот
(1 авіанесучий крейсер, 4 крейсера, 4 ескадрених міноносця, 3 великих протичовнових кораблів, 10 малих протичовнових кораблів, 10 тральників, 5 великих десантних кораблів, 9 підводних крейсерів стратегічного призначення, 3 атомних підводних човна з КР, 12 атомних торпедних підводних човни, 7 атомних глибоководних станцій, 7 дизельних підводних човнів, 1 дизель-електричний підводний човен, 19 суден забезпечення, 3 розвідувальних кораблів):
43-я дивізія ракетних кораблів (Сєвєроморськ).
11-а ескадра підводних човнів (Заозерськ):
7-а дивізія підводних човнів (Відяєво);
11-а дивізія підводних човнів (Західна Ліца).
12-а ескадра підводних човнів (Гаджиєво):
18-а дивізія підводних човнів (Західна Ліца);
24-а дивізія підводних човнів (Ягельна Губа);
31-а дивізія підводних човнів (Ягельна Губа);
29-а окрема бригада підводних човнів (Оленяча Губа, ВМБ Гаджиєво).
Кольська флотилія (морське оперативне командування) різнорідних сил (Полярний):
2-а дивізія протичовнових кораблів (Полярний);
121-а бригада десантних кораблів (Полярний);
161-а бригада підводних човнів (Полярний).
7-а бригада Охорони Водного району:
270-й дивізіон малих протичовнових кораблів (Оленяча Губа, ВМБ Гаджиєво);
108-й дивізіон малих ракетних кораблів (Полярний).
5-а бригада тральників (Полярний):
42-й дивізіон морських тральників (Полярний);
83-й дивізіон базових тральників (Полярний).
51-й дивізіон розвідувальних кораблів (Полярний).
81-а бригада суден забезпечення (Сєвєроморськ).
88-а бригада рятувальних суден (Сєвєроморськ).
Біломорська військово-морська база (Северодвинск).
43-й окремий дивізіон кораблів охорони водного району (Северодвинск).
339-а окрема бригада споруджуваних і ремонтованих підводних човнів (Северодвинск).
16-а бригада споруджуваних і ремонтованих кораблів (Северодвинск)
45-й Державний центральний морський полігон (Ненокса)
Частини берегової оборони і забезпечення:
160-й ЗБ ПДСЗ (загон боротьби з підводними диверсійними силами та засобами) (Відяєво);
269-й ЗБ ПДСЗ (Гаджиєво);
313-й ЗБ ПДСЗ (сел. Супутник, Кольський півострів);
420-й морський розвідувальний пункт (сел. Полярний, р-н Мурманська);
536-я окрема берегова ракетно-артилерійська бригада (Снєжногорськ, губа Оленяча);
180-й окремий морський інженерний дорожний батальйон (Сєвєроморськ);
516-й вузол зв'язку (Сєвєроморськ);
Рухомий вузол зв'язку (Полярний);
215-й полк радіоелектронної боротьби (Сєвєроморськ).