Український уряд спільно з провідними IT-аутсорсерами оголосив про запуск спільного проекту, мета якого – зробити Україну рушійною силою в IT-сфері Європи та зупинити відтік українських розробників за кордон. Програма передбачає створення належних умов для роботи і життя IT- фахівців в Україні , тим самим мотивуючи їх залишатися на батьківщині. Крім того, до 2020 року планується створити 100 000 нових робочих місць в IT-сфері.
Програму розвитку IT-галузі в Україні обговорили і підписали міністр економічного розвитку і торгівлі Павло Шеремета , а також керівники компаній Ciklum, SoftServe, Miratech, EPAM Ukraine, GlobalLogic, Luxoft Ukraine і IT Ukraine.
В рамках проекту хочуть підвищити якість підготовки українських айтішників: у розширення і модернізацію освітньої системи України планується інвестувати $ 1 млрд. "Наша мета - перейти від ресурсної економіки до економіки знань", - заявив міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета в рамках обговорення проекту з представниками галузі .
Щоб зробити Україну конкурентоспроможною на міжнародному ринку, автори ініціативи збираються переглянути податкове законодавство України, що стосується IT- аутсорсингу. Автори плану підрахували, що за умови успішної реалізації цих кроків дохід від експорту IT -послуг у США і ЄС складе більш ніж $ 10 млрд.
"Ми впевнені в тому , що Україна і далі буде надійним IT- партнером , а діалог з новим урядом тільки підсилив цю впевненість . Тому ми готові і далі інвестувати в розширення IT-бізнесу в Україні", - заявив Торбен Майгард , засновник і генеральний директор компанії Ciklum, яка є одним з найбільших експортерів IT-послуг в Україні.
Експертна група, яка включає в себе представників уряду та IT-галузі , в даний момент працює над детальним планом дій. Його презентація відбудеться на початку квітня.
Нагадаємо , українське IT-співтовариство запропонувало уряду нацпроект "Інноваційна Україна" , який передбачає реформи у сфері оподаткування IT-галузі, електронної комерції , IT-освіти, IT в державних органах, підтримку галузі стартапів та венчурного інвестування.
Немає коментарів:
Дописати коментар