понеділок, 21 липня 2014 р.

Танки на Брянщині.


“На території Росії, у Брянській області, поблизу кордону з Україною було зафіксовано рух колони (близько 30 танків) та значне угрупування бронетехніки поблизу населеного пункту Новошахтинськ Ростовської області”, - зазначив Лисенко...

субота, 19 липня 2014 р.

Розпочинається мобілізація?

З деяких джерел надходить інформація, що з 21 липня в Україні розпочнеться часткова мобілізація. Відповідні вказівки після четвергового засідання РНБОУ отримали обласні військові комісаріати та державні адміністрації. 
А що про це думаєте ви, шановні читачі? Для нас ваша думка дуже важлива. Дякуємо!

четвер, 17 липня 2014 р.

"Зелені чоловічки" вже на територіальній Україні!

Біля селища Ізварине на Луганщині помічено військовослужбовців без знаків розпізнавання.
Про це повідомив речник Інформаційного центру РНБО Андрій Лисенко.
За його словами, таку групу помічено в районі селища Ізварине. Угруповання має на озброєнні артилерію та установки "Град".
У свою чергу організатор групи "Інформаційний опір" Дмитро Тимчук підкреслює, що "зелених чоловічків", силами яких Путін провів анексію півострова, на Донбасі є вже кілька сотень. 

"Помічені" - це дуже м'яко сказано. Ми нарахували близько 300 "зелених чоловічків", написав він у своєму Facebook. 

субота, 12 липня 2014 р.

Вибух біля пункту прикордонного пропуску "Грем’яч". Що ж насправді сталося???


Нещодавно на кількох сайтах і на нашому блозі зокрема було опубліковане таке повідомлення: 
УВАГА!!! Щойно друзі-журналісти повідомили дуже тривожну інформацію. Сьогодні (12.07.2014) ввечері з території Росії обстріляли наших військових, що служать на кордоні біля села Грем'яч. Свідки кажуть, що було чути потужні вибухи та стрілянину поблизу мосту через річку Судость. Цей міст котролювали підрозділи ЗСУ. Скоріше за все то був мінометний обстріл, внаслідок якого було вщент розтрощено сторожову будку...
 Увесь особовий склад прикордонної застави "Гремяч" підняли до зброї.
Невже війна прийшла й на нашу ЧЕРНІГІВСЬКУ землю?
А що ж  сталося насправді???
Високопоставлене джерело в силових органах нарешті надало коротку інформацію. 
Детальніше читайте тут:  http://newvv.net/crime/events/232270.html


*****

Корюківщина почала чорний відлік втрат неоголошеної війни.


Сумна звістка: Корюківщина почала чорний відлік втрат неоголошеної війни.  В зоні АТО загинув наш земляк, уродженець села Рибинськ Висоцький Павло. Двоє дітей залишилося без батька, а в Україні на одну солдатську вдову стало більше… Вічна память герою!

*****

вівторок, 8 липня 2014 р.

Про питну воду нашого міста.

Про питну воду нашого міста.


На замовлення комунального підприємства “Корюківкаводоканал” Корюківскої міської ради хіміко-бактеріологічною лабораторією комунального підприємства “Чернігівводоканал”  у червні було проведено дослідження питної води з міських свердловин.

Ознайомтеся з копіями протоколів дослідження питної води: 

понеділок, 7 липня 2014 р.

Як і для кого дорожчає “комуналка”?

То як здорожчає “комуналка”?

Тривалий час ціни на комунальні послуги штучно утримувалися так само, як і курс гривні до долара. Але зараз зростання тарифів майже на всю “комуналку” в Україні став неминучим, адже подорожчав російський газ. Цей процес буде болючим, попереджають чиновники та експерти.Уряд обіцяє допомогти тим, хто не зможе самостійно платити компослуги. На додаток до нинішньої системи субсидій, яка діє кілька років, уряд також надаватиме адресні компенсації. Після підвищення тарифів і введення нової системи компенсацій, допомогу отримуватимуть в чотири рази більше домогосподарств (близько 4-4,5 млн), а бюджетна допомога зросте до 3 млрд грн.
Перші квитанції, розраховані за новими тарифами, українці отримають у середині серпня, а нову вартість опалення “відчують” тільки з початком опалювального сезону.Рівень підвищення тарифів буде різним для кожного населеного пункту, але в цілому по Україні тарифи на гарячу воду зростуть на 50%, а опалення, враховуючи, що за нього будуть сплачувати лише під час опалювального сезону, подорожчає в 2,8 рази. При цьому діапазон підвищень становить від 1% до 98%.Окрім зростання вартості опалення, тарифи виросли й на водопостачання (93%), водовідведення (105%), газ (73%) та електроенергію (10%).За підрахунками “Української енергетики”, вартість житлово-комунальних послуг для однокімнатної квартири зросте в середньому до 414 грн на місяць (+40%), двокімнатної – до 863 грн на місяць (+48%), трикімнатної – до 1134 грн на місяць (+48%). А під час опалювального сезону загальний платіж буде майже вдвічі більшим, ніж у літній час...
*****


субота, 28 червня 2014 р.

Цікавинки про Конституцію...

Цікавинки про Конституцію...


Конституція України являє собою сукупність фундаментальних, юридично незаперечних норм, які поширюється на всі без винятку сфери суспільства. Будь-яка конституція встановлює соціально-політичне обличчя держави, фіксує вихідні принципи їх функціонування й розвитку...


четвер, 26 червня 2014 р.

Заходи до Дня Молоді

Заходи до Дня Молоді 29 червня (з 20.00 на центральній площі Корюківки).
У програмі :
20.00 – офіційне привітання та нагородження молоді району;
20.30 – концертно-розважальна програма
за участю молодих виконавців Корюківщини ;
21.00 – дискотека (працюватиме гурт «Колекція»).
Для присутніх діятимуть: дитяче ігрове містечко та заклади торгівлі.

неділя, 15 червня 2014 р.

З нагоди дня медичного працівника.

З нагоди Дня Медика.
Тривожні осінь 2013-го та зима 2014-го стали іспитом на громадянську зрілість для сотень тисяч наших співвітчизників, які боролися на Євромайдані та місцевих майданах за право кожного на гідне життя. Коли в столиці почалися сутички, першими на допомогу учасникам протесту проти бандитського режиму Януковича поспішили київські медики. Потім прибули лікарі-волонтери з усіх куточків держави. А координували медслужбу Майдану Максим Іонов та Ольга Богомолець. Сьогодні професор Київського національного медуніверситету ім. О.Богомольця заслужений лікар України, доктор медичних наук ОЛЬГА БОГОМОЛЕЦЬ відповідає на запитання «СВ».
— Що покликало вас на Майдан?
— Той факт, що люди підвелися з колін усупереч злочинній владі й не захотіли далі бути рабами. Я прийшла цілком свідомо, аби своєю скромною участю підсилити цей народний порив: щоб шахтарі та люди інших робітничих професій перестали бути засобом збагачення бандитів, щоб Крим став європейською оздоровницею, щоб на Слобожанщині не «віджимали» бізнес і припинили насаджувати по всій Україні «донецькі» кадри... Я побачила, що на Майдані — ніякі не радикали і не екстремісти, там звичайні, але небайдужі люди, котрих об’єднало прагнення кращого майбутнього для своєї країни.
— Але бойових дій, напевне ж, ви не очікували?
— Звісно, ми вважали, що тиранія не настільки жорстока і дика, адже за вікном — ХХІ століття. На жаль, звір оскалив зуби.
— У найтрагічніші дні, 18-20 лютого, медики опинилися просто на полі бою...
— Ніби передчуваючи лихе, медслужба Майдану на той час уже добре організувалася. Тож вдалося на ходу підготувати мобільні бригади, розгорнути польові операційні, госпіталі, медпункти. Понад 700 добровольців рятували поранених у периметрі Майдану, сотні волонтерів надавали допомогу практично в усіх лікарнях Києва. Взагалі, якщо називати речі своїми іменами, 18 лютого влада влаштувала справжній геноцид українців. Ми нарахували понад 1500 поранених і більше 25 убитих... Вияв особливої жорстокості режиму був у тому, що снайпери стріляли на ураження. Лікарям просто не залишали шансів урятувати мирних протестантів — куля в серце або в голову — і миттєва смерть. Лише до фойє готелю «Україна» таких назносили 12. Тринадцятого нам дивом удалося витягти з того світу... Але сотні поранених у Будинку офіцерів по чотири години чекали приїзду «швидкої». Силовики просто не пропускали медиків до понівечених людей, і в цьому найбільший цинізм того, хто під час виборів дурив країну гаслами «Почую кожного».
— Який характер поранень мали постраждалі?
— Дуже тяжкий. Приносили людей без кінцівок, з відкритими ушкодженнями животів, черепа, з серйозними опіками і отруєнням газом. Велика кількість юнаків мала проникаючі поранення очей, і більшість із них залишилася інвалідами. Мене і сьогодні страшить число зниклих безвісти.
— Є свідчення, що «тітушки» просто затягували повстанців у Маріїнський парк, де влада примусом зробила свій Антимайдан, і там з ними по-садистськи розправлялися.
— Коли «беркутівці» відтіснили мітинг із Грушевського, застосувавши світло-шумові гранати та помпові рушниці, безслідно зникло багато майданівців. Також ми наразилися на ганебне явище: поранених, яких ми після надання першої допомоги почали доправляти в лікарні різних районів столиці, камуфльовані «чоловічки» викрадали звідти і вивозили у невідомому напрямку. Це взагалі безпрецедентний злочин навіть для воєнного часу... А відеозапис, що облетів весь світ, де снайпер розстрілює дівчину-волонтера з розпізнавальними знаками медслужби, котра витягувала з-під обстрілу пораненого, — це справжній фашизм. Лише один цей епізод вартий Гаазького трибуналу за злочин проти людяності! Втім, нелюди вели прицільний вогонь і по журналістах, які мали спеціальні жилети з написом «Преса».
— Влада не виявляла милосердя навіть до тих, хто вимушений був стояти по їхній бік барикад, — солдатів внутрішніх військ і навіть «беркутівців».
— Так, у цьому ми мали можливість неодноразово пересвідчитися на власні очі. Якось у наш польовий госпіталь заскочив офіцер з того боку, попросив надати допомогу кільком силовикам, бо на них просто махнули рукою. Довелося мені переходити лінію «фронту», робити з картонних ящиків джгути і наклади юним солдатикам... А скільки з них зазнали обмороження! Коли градусник показував мінус 20, їх змушували стояти по дві години в тих клятих шеренгах. Я тоді надсилала листи в АП з вимогою зменшити тривалість вахти тим бідним рядовим і сержантам до 30 хвилин, але ніхто на це не зважав. Скільки серед них виявиться інвалідів — просто жах.
— Справжня трагедія розігралася, коли спецназ, за свідченнями ЗМІ — «Альфа», підпалив Будинок профспілок.
— То справді масове вбивство... Вони ж знали, що в Будинку профспілок діє шпиталь, три поверхи забиті пораненими, і вчинили таку диявольську операцію. Медики, ризикуючи собою, багатьох постраждалих винесли звідти, а багатьох не встигли. Є шокуючі фотознімки цього згарища, що служать доказом бездушності режиму.
— Ви не тільки ходили під вогнем снайперів, а й устигали бити в усі дзвони, аби міжнародна спільнота якось реагувала на розправу над мирними протестувальниками. Як Вам це вдавалося?
— Саме 18-го ввечері вийшов на зв’язок представник посольства Швеції, запитує, що в нас коїться, адже в уряді Азарова його запевняють, нібито жодних потерпілих нема. Кажу, приїздіть — і побачите. Цілу ніч я возила його по лікарнях, показувала поранених і цих сердешних із прямими влучаннями в серце показала... Вже два місяці, говорю йому, я стукаю в двері всіх зарубіжних представництв, а ви якісь безпорадні, зберігаєте мовчанку... Вранці посольство виступило із різкою заявою, в якій назвало речі своїми іменами, наголосивши, що влада Януковича воює з власним народом. Це пожвавило реакцію інших дипломатів та урядів багатьох країн на криваві події в Україні.
— Тепер усім зрозуміло: якби не медики-волонтери, жертв на Майдані було б незрівнянно більше. Проте провладні глашатаї не соромились очорнювати ваш рух, закидаючи, ніби все це робиться на гроші США та трійки лідерів тодішньої опозиції.
— Це звичайна метода диктаторів, а в нас вона мала ще й кримінальний окрас. Якщо коротко, то ми просто не могли спостерігати за подіями, як багато хто лежачи на дивані. Тому й долучилися до активістів. Ніхто нікому не телефонував, нічого не обіцяв, згуртувалися вже на Майдані. Діяли за принципом: «Якщо не ми, то хто?» За три місяці я пересвідчилася, що люди на Майдані стояли і стоять за те, щоб у нашій країні не було корупції, не правив бал криміналітет, аби в державі панувала справедливість і люди мали достаток. Особисто я готова знову на передову, бо пам’ять про полеглих хлопців, оту Небесну сотню, ніколи не дозволить змиритися з кривдою і безправ’ям народу. Вважаю, що слід утворити громадську платформу розвитку України.
— Ви маєте на увазі платформу «80+»?
— Мета цієї громадської платформи — об’єднати всіх, хто вболіває за розвиток системи охорони здоров’я, галузей освіти, екології, духовності та культури задля збільшення тривалості життя українців. Олігархи й диктатори дбають лише про себе, нещадно грабуючи маси. А чи знаєте, що тривалість життя чоловіків в Україні — чи не найнижча в Європі — 63 роки? В ЄС — 80 і більше. Звідси й назва платформи.
— Отже, Майдан має ще достатньо завдань?
— Я ходжу на Майдан як на сповідь у церкву, і так сприймати його мають усі чиновники. Я не стояла там за цей уряд, за зміну облич і вивісок на кабінетах. Я — за зміну системи влади. Такої влади, за якої наші люди матимуть гідне, справедливе, довге життя.
— Майдан вас розуміє. Адже, коли ви тримали слово під час віча, лави щиро скандували: «Мо-ло-дець!». З днем медика Вас, і нехай ті трагічні події ніколи не повторяться.

                                                                 Олександр МИХАЙЛЮТА ("Сільські вісті").

субота, 14 червня 2014 р.

День жалоби.

Президент оголошує день жалоби за загиблими.

"В неділю (15 червня) я оголошую день жалоби за нашими військовими. Це велика втрата не лише для родин загиблих, а й для цілої країни. Україна в скорботі, але ми рішуче продовжуємо боротьбу за мир," – наголосив Петро Порошенко.

(Прес-служба Президента України).

четвер, 12 червня 2014 р.

Ще одна нова асфальтівка.

У Корюківці ще одна нова асфальтівка!

«А дороги в Корюківці набагато кращі, ніж у сусідніх районах!» - не раз доводилося чути від гостей міста. Так, що-що, а корюківські дороги (і про це без іронії) щороку покращуються. Торік та позаторік було заасфальтовано кілька прилеглих до центру вулиць. А 5 червня цього року почали ремонтувати дорогу по вул. Вокзальній: від залізничного переїзду біля фабрики технічних паперів і аж до «заправки», що розташована в мікрорайоні Олексіївка. Роботи проводяться працівниками  ПрАТ "ШРБУ №82" (Мена).

– На прохання міськради оплату за ці роботи взяло на себе наше потужне підприємство –Корюківська фабрика технічних паперів, - розповів кореспондентові директор з економіки  ПАТ "Слов'янські шпалери КФТП" Дмитро Горілик. – Те, що зробили до Трійці – ще не кінець. Ремонт буде продовжуватися, адже загальна протяжність запланованих робіт складає близько одного кілометра.

– Асфальт кладуть двома шарами, - в свою чергу поділився технологічними «секретами» керівник служби ремонту та благоустрою  ПАТ "Слов'янські шпалери КФТП" Анатолій Бойко. – Перший шар – вирівнюючий (від кількох міліметрів до 4 см), а другий кладеться, як основне чотирисантиметрове покриття. Це вам вже не ямкові ремонти, які робилися щороку і толку від яких було мало, а буде зроблено справжній добротний автошлях…
Що ж, дякуємо і шляховикам і міській владі і меценатам за потрібну справу! Тепер корюківчани з радістю і без побоювань вскочити у вибоїну їздять по новій дорозі. Навіть на моїх очах кілька юнаків на роликових ковзанах її «промацали» й показали жестом, що все 0’к...
Проїхавшись велосипедом і сам відчув переваги пересування новою асфальтівкою. Побільше б нашому району таких доріг!
 



понеділок, 9 червня 2014 р.

Перша медична допомога при...

Перша медична допомога при...

Якось моторошно це звучить, але правда в тому, що українських лікарів не вчать в інституті, що робити під час бойових дій у місті. Вони не мають  досвіду роботи в умовах бойових дій за кордоном.
 А якби й мали, то невідомо, чи досвід перебування в Африці чи Азії був би корисний для України.
Тож у цій ситуації будь-які поради є дуже суб’єктивними. Просто ніхто з нас, українців, з таким ще не знайомий.
Три першочергові тези:
1. Для пораненого чи хворого в надзвичайних умовах загальні правила виживання набагато важливіші за нюанси надання власне медичної допомоги.
Міркування безпеки потерпілого та його оточення, елементарні правила поведінки під час військових дій, у захопленому місті, при перебуванні в лісі, горах є першочерговими.
От тільки лікарі тут не є експертами. Сяк-так допомагатиме туристичний досвід. Тому не говоріть із лікарями про таке. Будуть фантазувати, та переповідати десь прочитане.
2. Ми не знаємо, до чого саме готуватися.
До перебування в мегаполісі в умовах воєнного стану? До евакуації та мандрівки полями-лісами? А ще – ми не знаємо, як довго нам доведеться бути в таких "надзвичайних" умовах.
Відтак, ми не знаємо, яку аптечку збирати. Та і яку б не зібрали, навіть лікарня не завжди в змозі допомогти. Годі й казати про польові умови.
Тому говорячи про медичне забезпечення, будемо виходити з міркувань "без чого точно не можна обійтись" та "чим ми вміємо користуватись". Термометр потрібен? А апарат, що виконує аналізи крові?..
3. І склад аптечки, і тематика курсів не в змозі охопити все, що може з нами статися.
Тому треба готуватися до того, що "напевне станеться" – себто до того, що стається "часто". А також до того, що "стається рідше, але є дуже загрозливим, проте виліковним".
Але, передусім, давайте уявно перенесемося з лікарень та поліклінік – до лісу чи гір, для початку. Готові?
Уявімо, що в потерпілого дійсно сталася зупинка дихання та серцевої діяльності. Один із двох способів штучного дихання – метод Сильвестра, розставляння в сторони та притискання до грудей рук потерпілого – нам точно не допоможе, його вже півстоліття ніхто не використовує через неефективність.
Але навіть якщо допомогу надаватиму я особисто, бездоганно володіючи технікою штучного дихання та непрямого масажу серця, мене "вистачить" хвилини на 2-3. Далі я просто фізично не зможу працювати ефективно! Оживлення – це виснажлива, напружена робота.
Тож не тішитимемо себе ілюзіями та не витрачаймо час інструктажів намарно. Будьмо реалістами.
Упевнений, "перша медична" має передусім розглядати ситуації "щоденні".Пригадайте, скільки разів кожен із вас бачив зупинку серця? А порізаний палець чи опік? Відчуваєте різницю?
Проте, є речі, медичні вмілості, котрі справді рятують життя, хоча є нескладними у виконанні. І якщо такі вміння знадобляться лише раз у житті, цього достатньо, щоб їх опанувати.
Ось про це й поговоримо далі – аптечка та перша медична.
Зомління, непритомність
До зомління можуть призвести перегрівання, перебування в душному приміщенні, емоційні чинники тощо. Інколи, непритомність може бути проявом серйозних захворювань.
При зомлінні людина блідне, з'являється холодний піт, запаморочення, різка слабкість, людина непритомніє. Дихання та серцебиття не порушуються.
Що робити?
1) Покласти потерпілого на спину, горизонтально, з дещо піднятими ногами.
2) Розстібнути комір чи звільнити від одягу, що стискає.
3) Забезпечити доступ свіжого повітря, якщо це сталося в приміщенні.
4) Обтерти обличчя, шию хусткою, змоченою в холодній воді.
Якщо зомління спричинене перегріванням у приміщенні – одразу винести потерпілого на свіже повітря. Якщо ж перегрівання сталося надворі – занести потерпілого в прохолодне приміщення чи в тінь. Крім указаних заходів, дати пити вдосталь холодної води чи холодних напоїв – але! – лише тоді, коли потерпілий опритомніє та зможе сидіти.
Зазвичай, швидко настає покращення самопочуття, і вказаних заходів цілком достатньо.
Лікар потрібен, якщо: 1) самопочуття не покращується протягом 7-10 хвилин; 2) наявні будь-які ознаки, за якими можна запідозрити якісь захворювання – головний біль, біль у грудях, животі тощо.
Носова кровотеча
Носова кровотеча виникає при травмах носа, а також може з'являтися самостійно при певних захворюваннях. Проте, досить часто носова кровотеча виникає без видимої причини.
Що робити?
1. Посадити потерпілого. Голову дещо нахилити вперед.
2. Затиснути ніздрі, стискаючи ніс із боків пальцями на 10 хвилин.
3. Після зупинки кровотечі не видаляти згортки крові, уникати посиленого носового дихання, фізичних навантажень протягом кількох годин.
Лікар потрібен, якщо: 1) кровотеча не спиняється протягом 15 хвилин; 2) кровотеча неодноразово повторюється; 3) кровотеча є наслідком значної травми голови; 4) кровотеча значна та супроводжується стіканням крові по задній стінці глотки.
При значній кровотечі, котра не спиняється вказаним способом та неможливості швидкого надання лікарської допомоги, ніздрі потерпілого необхідно по можливості глибоко та щільно заповнити смужками бинта довжиною 25-30см та 1,5 см завширшки. Зважати, щоб потерпілий не захлинувся кров'ю, яка стікає в глотку. Негайно транспортувати до лікарні.
Травма ока
Хімічні опіки ока виникають при випадковому потраплянні в очі подразнюючих речовин – кислот, лугів, розчинників, побутових хімікатів тощо.
Що робити?
1. Негайно промити око великою кількістю води – чим більше, тим краще – або під проточною водою.
2. Накласти чисту пов'язку.
3. Дати знеболюючі ліки.
4. Якомога швидше транспортувати до лікарні.
При найрізноманітніших травмах ока потерпілого турбують біль, сльозотеча, крововилив в око, крововиливи та набряк повік. Можливе погіршення зору травмованого ока. Консультація лікаря при будь-яких ушкодженнях ока є дуже бажаною.
Що робити?
1. Закапати в око розчин сульфацилу-натрію (альбуциду).
2. Накласти чисту пов'язку.
3. Дати знеболюючі ліки.
При погіршенні зору травмованим оком негайне транспортування до лікарні є обов'язковим. При підозрі на поранення, розрив очного яблука потерпілого транспортують на ношах.
При потраплянні в око стороннього тіла:
1. Промити око великою кількістю води. Інколи цього буває достатньо для видалення стороннього предмета.
2. Почергово вивертаючи повіки, знайти стороннє тіло. Якщо воно є м'яким, наприклад, дрібна комаха – спробувати видалити кінчиком згорнутої хустини, не інакше!
Якщо стороннє тіло є твердим – піщинка, метал, деревина – видаляти його небезпечно. Тоді в око закапують розчин альбуциду, накладають пов'язку, транспортують до лікарні. Те саме слід зробити, якщо м'яке стороннє тіло за якихось причин не видаляється.
Опіки
Опіки з'являються в результаті дії на шкіру гарячої рідини, пари, розпечених предметів, відкритого вогню, сонячних променів тощо.
Що робити?
1. Вивести потерпілого із зони небезпеки, загасити одяг, що горить.
2. Негайно, не знімаючи одягу, занурити обпечену ділянку тіла в холодну воду на 15-30 хвилин – це суттєво зменшить біль та зменшить обсяг ураження.
3. Не припиняючи охолодження водою, обережно звільнити уражену ділянку від одягу, його краще не знімати, а розрізати. Ділянки одягу, що прилипли до шкіри, не віддирати, а обрізати по краях, залишаючи на місці.
3. Дати будь-які знеболюючі засоби з аптечки.
4. Накласти чисту, суху пов'язку, не туго, для запобігання потрапляння в рану бруду. Уражену кінцівку знерухоміти.
5. Дати багато пити солодкого чаю, води.
6. Вирішити питання про необхідність транспортування потерпілого до лікарні.
Заборонено вживати алкоголь! Не можна відривати шматки одягу, що прилипли – їх треба залишати під пов'язкою. Небажано проколювати пухирі на шкірі. Бажано залишати обпечену шкіру не змащеною. Неправильне використання протиопікових засобів лише зашкодить!
Для лікування незначних, поверхневих опіків зазначених заходів цілком достатньо. При глибших опіках, коли на обпеченій шкірі з'являються пухирі, бажаною є консультація лікаря.
Лікар потрібен якщо: 1) опік глибокий – шкіра набуває білястого, жовто-коричневого чи чорного кольору, втрачає больову чутливість; 2) опік значний – площа опіку приблизно дорівнює площі десяти долонь потерпілого; 3) незалежно від глибини, опік розташований на обличчі та шиї, на кистях, на ступнях чи на статевих органах; 4) опіки відкритим вогнем отримані в закритому приміщенні – є велика ймовірність ураження дихальних шляхів димом; 5) за будь-яких обставин, якщо стан потерпілого не покращується.
Підчас транспортування до лікарні потерпілому треба давати знеболюючі, давати багато пити.
Хімічні опіки
Хімічні опіки виникають при потраплянні на шкіру концентрованих кислот чи лугів. При цьому з'являються біль та ураження шкіри в місці дії їдкої рідини.
Що робити?
1. Найважливіше – негайно промити уражену шкіру великою кількістю води. Бажано тримати місце опіку під проточною водою щонайменше 20 хвилин.
2. Зняти з потерпілого одяг, на який потрапила їдка рідина.
3. Після ретельного промивання, допомога надається як при звичайному опіку.
4. По можливості – транспортувати потерпілого до лікарні.
Суворо заборонено промивати уражену шкіру оцтом, розчином соди, лимонною кислотою, тощо!

 Продовження буде...

Міжнародний День друзів.

Сьогодні світ відзначає Міжнародний День друзів. 

"Друг — це одна душа, яка живе в двох тілах", - говорив Арістотель. 
Всі народи в усі часи шанували дружбу найбільшою соціальною і етичною цінністю. Але, як правило, «справжня дружба» незмінно вважалася вкрай рідкісною, а розквіт її відносили до минулого, представляючи дружбу як ідеал, перекинутий в минуле.
Традиція свята зародилася в США  у серпні 1935 року  тоді Конгрес Сполучених Штатів оголосив першу неділю серпня Національним днем  дружби і  відтоді його відзначають щорічно, проте неофіційний міжнародний День друзів святкують і сьогодні, 9 червня. Свято відзначають у багатьох країнах світу. У цей день потрібно проводити час зі своїми друзями, висловлювати їм свою любов і повагу.  
Також у День друзів прийнято дарувати подарунки, квіти, листівки. 
Міжнародний день друзів було засновано саме для того, щоб, незалежно від життєвих обставин і різних перипетій, ми нагадали своїм друзям про те, як вони важливі для нас.
Можливо, це свято для когось стане відмінним приводом до того, щоб знову, через якийсь час, подзвонити або написати старим-добрим друзям, а потім зібратися галасливою дружною компанією і поділитися хорошими новинами і приємними спогадами...

четвер, 5 червня 2014 р.

З Днем журналіста!

Щиро вітаю всіх колег з професійним святом — Днем журналіста!





. У день професійного свята хочу побажати всім творчих успіхів та сил для пошуку істини й реалізації всього задуманого!



Бути в гущі життєвих подій,
Не пропустити великих відкриттів
І майстерно володіти пером,
Бути тільки чесним і правдивим,
Йти нелегким своїм шляхом,
У своїх оцінках справедливим,
Універсал-спеціалістом,
Лише тоді зовися журналістом!
З колегами наше свято відзначаю,
З Днем журналіста всіх вітаю!
*****

середа, 4 червня 2014 р.

Наш земляк – «золотий»!

Наш земляк – «золотий» призер 2-х чемпіонатів!


Про Іллю Кіктєва корюківська районна газета  вже писала минулого року, коли він став майстром спорту з пауерліфтингу міжнародного класу. Звання «майстер спорту» Ілля здобув на VІІ Міжнародному турнірі „Кубок Таврії”, який відбувся наприкінці липня 2013 року у Гурзуфі. Саме тоді він і повірив у те, що до світового рекорду з жиму лежачи йому залишився всього один крок. І ось нещодавно наш богатир впритул наблизився до своєї мети…

Врожайною на звання та нагороди виявилася цьогорічна весна для нашого земляка. Наприкінці першого весняного місяця Ілля Кіктєв переміг на Чемпіонаті України з пауерліфтингу та жиму лежачи (відбувався в Києві) і отримав золото серед юніорів, а також здобув срібло в категорії OPEN (відкрита вікова категорія) із результатом 220кг. Правда, тоді він був у 110-й  ваговій категорії, бо не встиг схуднути на 2кг. Чемпіонат України став для нього прохідним етапом до чемпіонату Європи Open European Championship GPA-IPO & RPS 2014, який у цьому році теж проходив у Києві на початку травня і на який прибули переможці вітчизняного чемпіонату. На Open European Championship було не мало й іноземних спортсменів, які прибули в Україну аж з 10 країн. Перед його початком наш земляк трошки «попрацював» над своєю вагою, схуд і вже ввійшов у категорію 100 (важив 98кг). Вижавши вагу у 220кг, отимав золото серед юніорів і "побив" європейський рекорд (до цього часу рекорд Європи був 190кг). Цим він повторив рекорд світу серед юніорів – більше 220кг ще жоден юніор світу не вижимав! Для того ж, щоб «побити» світовий рекорд, корюківчанину не вистачило лише одненького кілограмчика...
– Якби я тоді подолав штангу вагою 221кг, то це був би новий рекорд світу серед юніорів, - каже з посмішкою  Ілля. – І тепер я впевнений в тому, що мені вже ніхто не завадить на наступних змаганнях стати рекордсменом світу…
А ще додав, що для нього дуже важлива моральна підтримка, яку він, як і будь-який спортсмен, відчуває саме від вболівальників і від тієї людини, що виводить його на поміст змагань. Тож хочемо запевнити тебе, земляче: ми – з тобою! Нехай наша енергетика долине до тебе і надасть бойового запалу й наснаги під час твоїх майбутніх змагань. Ми, земляки, бажаємо тобі нових звершень і перемог!!!



неділя, 1 червня 2014 р.

Засвітили першу “Зіроньку”.

Засвітили першу “Зіроньку.

У селі Сядрине напередодні Міжнародного дня захисту дітей, за підтримки депутата районної ради Людмили Лашко було започатковано фестиваль  дитячої творчості “Зіронька моя”. Організацією першого заходу професійно займалася завідувач сільського будинку культури Олена Анатоліївна Дудко. Готувалися до нього серйозно й відповідально. І ось минулої суботи в заповненій залі святково вбраного БК маленькі артисти подарували всім присутнім хвилини радості: співали, танцювали та декламували поезії.
– Як не прикро, але цього року наші “дорослі артисти” Володя Шах, Олександр Косенчук та Алла Чорна покинуть рідні оселі, бо вже закінчують навчання в рідній школі, – трошки з сумом каже Олена Дудко. – Тепер вони будуть прославляти наш край там, де їм доведеться навчатися і жити. На зміну ж прийдуть не менш талановиті дітки, які також мають велике бажання показати себе: хочуть співати й танцювати! Саме для виявлення талантів серед дітей і започатковуємо цей фестиваль, приурочивши його до  Міжнародного дня захисту дітей. Правда, провели ми свій захід напередодні дитячого свята, в суботу, бо на 1 червня було заплановано шкільний випускний…
Фестиваль показав, що зміна підросла й справді достойна. Свято вдалося на славу! На сцені самовіддано  працювали  Олійник Настя, Летута Артем, Світланка Ткаченко, Клюй Аня, Максименко Оля, Шишков Юра, Прокопчук Ангеліна, Єрмоленко Карина, Зборщик Настя, Карина й Крістіна Волохіни та інші. А професійно оголошували про їх вихід  “ветерани” сядринської сцени ведучі  Кочубей  Юля та Гаркава Альона.
– Оленою Анатоліївною започаткована добра справа і ми сподіваємося продовжити її і в році наступному, – засвідчила свою підтримку гарному починанню новообраний сільський голова Світлана Прокопчук. –  Сподіваємося, що фестиваль у майбутньому вже  відбуватиметься на районному рівні, адже цей захід був одноголосно схвалений нашою громадою. Та без підтримки районної влади, громадських організацій, керівників підприємств ця ініціатива може лишитися непоміченою. Тож пропоную всім разом підтримати наших дітей!
 Доречно сказати, що перша “Зіронька…” все ж не була обділена увагою дорослих і жоден з учасників фестивалю не залишився без подарунку.



Міжнародний день захисту дітей.

Міжнародний день захисту дітей.

     Щороку на початку літа,     1-го червня, відзначається Міжнародний день захисту дітей ‒ прекрасне свято радості та надії. Це одне з найстаріших міжнародних свят. За однією з версій, у 1925 році Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у Цзе (Фестиваль човнів-драконів), яке якраз припала на 1-е червня. Завдяки щасливому випадку цей день збігся із часом проведення "дитячої" конференції в Женеві.

В Україні цей день відзначають із 1998 року. День захисту дітей – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни. Адже саме в своїх нащадках ми хочемо бачити здійснення власних мрій і сподівань, прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини та рідний край. Зі святом, малеча!


     

пʼятниця, 30 травня 2014 р.

Через чиї борги немає гарячої води?

Через чиї борги в Корюківці немає гарячої води ?

Останнім часом серед жителів нашого міста точиться багато розмов і чуток щодо ситуації, яка скалася після відключення гарячої води в Корюківці. Редакція вирішила розібратися в цій ситуації.
Минулого місяця кількома громадянами Корюківки було ініційовано колективне звернення до міського голови, яке охоче підтримали підписами недоволені мешканці багатьох багатоквартирних будинків міста такого змісту: «Просимо Вас дати офіційну відповідь у засобах масової інформації, зокрема у районній газеті “Маяк”, щодо ситуації, яка склалася із відключенням гарячої води у багатоповерхових будинках м. Корюківки…». Підписанти не хотіли мати прецедент, який мав місце минулого літа,  впродовж якого корюківчани не мали змоги користуватися гарячою водою. «Ми просто хочемо знати, чи не повториться ситуація з гарячою водою, як у минулому році і нехай нам повідомлять, коли буде відновлено її постачання…» - в розпачі здіймали руки окремі жінки, у яких вдома є ще й по кілька маленьких дітей. Звернення з проханням про висвітлення подальшого перебігу подій було передано мені особисто, а я, в свою чергу, звернувся до керівництва міської ради за роз’ясненням. Після того ж, як міський голова зробив відповідний запит до ПАТ «ОЛТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО» (м.Чернігів), було отримано відповідь від цього публічного акціонерного товариства за підписом голови правління І. М. Лусти: “…Корюківським УГГ було примусово припинено газопостачання до двох котелень АТ «ОТКЕ», які знаходяться у м.Корюківка. Дані обставини підтверджуються Актами про припинення (обмеження) газопостачання та опломбування вхідної засувної арматури газопроводу або газорозподільного пункту від 08 квітня 2014 року. Вказане примусове відключення відбулось у зв’язку з низькою платоспроможністю споживачів послуг у сфері теплопостачання м. Корюківка, які надає  АТ «ОТКЕ», та, як наслідок, виникненням заборгованості у АТ «ОТКЕ»  за спожитий природний газ.
Станом на 01 квітня 2014 року заборгованість споживачів послуг у сфері теплопостачання м. Корюківки становить:
-       бюджетні установи – 935 687 грн.;
-       інші споживачі – 75 239 грн.;
-       населення – 482 999 грн.;
-       заборгованість з наданих пільг та субсидій – 60 396 грн.
Загалом: 1 554 312 грн. ”
Також у листі повідомляється, що на даний час ведуться переговори АТ «ОТКЕ» та НАК «Нафтогаз України» щодо відновлення останнім газопостачання і після позитивного вирішення даного питання, акціонерним товариством «ОТКЕ» одразу ж буде відновлено надання послуг у сфері теплопостачання споживачам міста.
Корюківчани ж, не чекаючи обіцяної «манни небесної», чи то пак гарячої водички, для того, щоб уникнути різних незручностей, пов'язаних з описаною вище ситуацією, почали встановлювати в своїх квартирах бойлери для автономного підігріву води. Сім’я Пружин, наприклад, яка складається із п’яти чоловік і мешкає в квартирі на третьому поверсі будинку з центральним водопостачанням, одразу ж після відключення гарячої води встановила собі бойлер.
– У нас двоє маленьких дітей і тому гаряча вода потрібна постійно, - твердить голова сім’ї Олександр. – Та й дорослому у побуті без неї дуже некомфортно. Адже ж як можна не прийняти душ зранку перед роботою чи перед сном увечері?  Та й посуд же мити кожен день треба... На відновлення постачання гарячої води ми не дуже то й сподівалися, а тому, як і більшість мешканців нашого під’їзду, вирішили встановити електричний бойлер. Тепер у нас проблема відсутності гарячої води відпала…
 «Що ж таке бойлер?» - може запитати дехто із читачів. Якщо пояснювати зрозумілою мовою, то це – бак з водонагрівальним елементом всередині, який підігріває і підтримує певну температуру води. При цьому джерелами енергії для нагрівання можуть бути або газ, або електрика. Газові бойлери є сенс встановлювати там, де є газове постачання. Якщо порахувати, то вони набагато вигідніші, ніж електричні, однак можуть викликати додаткові незручності: необхідна додаткова вентиляція для виведення шкідливих продуктів горіння, та й установка і монтаж обладнання є досить складною і трудомісткою справою. Тому ідеальним рішенням є електричний бойлер – він простий в установці, не вимагає будівництва додаткових конструкцій і працює від звичайної електромережі.

Може, комусь із корюківчан встановлення бойлерів і завдало певних незручностей, але при позаплановому відключенні гарячої води ці люди почувають себе вже набагато впевненішими…